Welcome to Ukraine! Steppe By Step Travel Agency — Any Services You need Traveling Ukraine!

English Francais Русский Українська
English
Francais
Русский
Українська

Подорожі і екскурсії Україною

Стародавній Київ – серце Київської Русі

2,5 години

„Откуда єсть пошла земля русская?..” Цим питанням переймався не лише Нестор Літописець, а й багато поколінь дослідників.

Згідно легенди, в кінці V – напочатку VI ст. три брата Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь заснували на крутому березі Дніпра місто й назвали його на честь старшого брата Києвом.

Розкопки показали, що місто Кия мало площу лише 2 гектари. З півночі він був захищений природним рельєфом – круті, обривисті, практично неприступні схили Дніпра. З півдня місто захищали нагорнуті вали висотою 4 метри. Ще однією перешкодою для ворога були луки болотистої річки де, за легендою, жила Либідь. Щек і Хорив зайняли найближчі до Старокиївського плато височини. Ці гори й донині носять їх імена – Хоревиця і Щекавиця.

Контролюючи шлях „з варяг у греки”, що пролягав по Дніпру, Київ став центром Полянського князівства, яке об’єднало під собою ранньослов’янські племена.

Князь Володимир розширив „град Кия”, збільшивши його площу в 5 разів. З приходом християнства зміни відбуваються не тільки в духовній сфері суспільства, місто набуває нового вигляду. Зводяться: Десятинна церква – перший кам’яний храм Русі, побудований за всіма правилами візантійського зодчества; княжий палац для приймання іноземних послів; палац-гридниця для проведення бенкетів та частування княжої дружини, а також багато церков, які не збереглися до наших часів.

Князь Ярослав Мудрий, отримавши перемогу в 1036 році над печенігами „на полі внє града”, на довгий час звільняє руські землі від виснажливих пограбувань. Цей час став сприятливим для розбудови міста. Ярослав, запрошуючи візантійських майстрів, зводить такі святині, як Георгіївська церква, Ірининська церква, золотоверха церква Благовіщення Богородиці. Особливе місце при цьому приділяється будівництву собору Софії, який на довгі роки став не лише духовним, а й культурним центром Русі. При ньому існувала всесвітньо відома бібліотека, доля якої залишається загадкою. Собор зберігся до наших днів і нині внесений до реєстру спадку ЮНЕСКО.

Місто, площа якого збільшилася до 80 гектарів, було обнесено системою зміцнених валів висотою 12 метрів, які закінчував частокол. В’їзд здійснювався через Юдейські, Лебедині, а також парадні – Золоті ворота, увінчані церквою Благовіщення Богородиці. Її золоті бані виднілися за 50 верст, що говорило про велич і багатство міста.

Не дивлячись на те, що протягом своєї багатовікової історії Київ зазнавав злетів та падінь, він зберіг архітектурну красу часів Володимира і Ярослава Мудрого.

Доторкніться до історії великого міста... Наблизьтеся до його витоків... Знайдіть його серед багатьох міст... Адже недарма кажуть: „Язик до Києва доведе”!

Кількість входів на дану сторінку (українська) : 12313

Дивіться також
Мандруймо разом!
Our Partner: Travel to Ukraine -
The Official Travel Website and Guide for Ukraine
Adventure Travel Tips -
The Global Directory of Adventure Travel Websites.
©2006 Steppe by Step Travel Agency. Kyiv. Ukraine
Contact us: contact@steppe.com.ua
Phone No. +38 097 983 30 69
Web Site development:
SET Laboratory & Innovation Studio
Innovation Studio FreshKnowledge Semantic CMS